Complex Balnear Cozia, Călimănești Căciulata

3
 
Transport: individual
Perioada de cazare: 30.04.2021-03.05.2021
TripAdvisor 3.0 Tripadvisor Score: 3.0
Tarife
de la
 
19963
persoană/ pachet

Complexul Balnear Cozia de 3 stele din Calimanesti Caciulata este situat in centrul statiunii si este format din 3 corpuri: Corp Caciulata, Corp Cozia si Corp Oltul. Statiunea Calimanesti-Caciulata este considerata perla statiunilor de pe valea Oltului. Manastirea Cozia se afla la 7 km de Complexul Balnear Cozia -Corp Caciulata. Aeroportul International din Sibiu este la 99 km.
Cozia Aqua Parc, ofera de acum statiunii, un caracter permanent, fiind deschis tot timpul anului. Bazinele sunt umplute cu apa termala, la o temperatura ce oscileaza intre 28 ◦C – 37 ◦C. Parcul acvatic dispune de:
– 11 Bazine interioare si exterioare;
– Incinta incalzita;
– 8 Tobogane exterioare si 2 interioare;
– 1400 de sezlonguri;
– Restaurant cu autoservire;
Facilitati: Piscine interioare si exterioare dotate cu tobogane, instalaţii moderne de hidroterapie, jeturi de apă, jacuzzi, sauna.
De asemenea, Cozia Aqua Park comunica cu Piscinele Oltul prin intermediul drumului de acces, situat de-a lungul falezei raului Olt. Asadar un loc magnific in care puteti avea parte atat de relaxare, cat si de agrement.

Perioada: 30.04 – 03.05.2021

Tarif persoana / pachet 3 nopti

Loc in camera dubla standard

993 ron

  • 3 nopti de cazare;
  • pensiune completa;
  • gustare traditionala de Paste, dejun pascal.
  • acces Cozia Aqua Park;
  • excursiile optionale.
  • baie privată, uscator de par;
  • TV;
  • telefon;
  • Wireless gratuit.

Profită de oferta noastră

Trebuie să fii de acord cu condițiile pentru procesarea datelor tale personale.